Miestny sprievodca šitý na mieru. Len cez nový startup Hi,hi Guide

Autor:

Dvaja mladí Holanďania založili inovatívny cestovateľský startup na sprevádzanie po mestách. Prehliadku si užijete v úplnom súkromí s miestnym sprievodcom vyslovene podľa vášho vlastného výberu a záujmov.

Miestni poznajú svoje mesto najlepšie.

Nie je miestny ako miestny

Chodíte na prehliadky mesta sami alebo využívate free tour či platíte za prehliadky miestnym cestovným kanceláriám? Pri posledných dvoch možnostiach je takmer isté, že prehliadku vám bude robiť niekto miestny. Možno nie práve rodák z daného mesta, ale určite niekto, kto miestne atrakcie, históriu a jedlo veľmi dobre pozná.

V čom je teda iný Hi,hi Guide a prečo zakladatelia tak zdôrazňujú, že ide o prehliadku s miestnym sprievodcom? V čom sú ich sprievodcovia viac „miestni“?“

„Dnes už takmer všetky cestovné kancelárie a sprievodcovia používajú slovo ,miestny‘ ako marketingový ťah. Naším špecifikom je to, že ide o súkromnú prehliadku s miestnym podľa vášho výberu. Prehliadku si tak môžete vytvoriť a užiť podľa svojho gusta a nie podľa predpísaných trás a obsahu,“ vysvetľuje Tom Groeneveld, jeden zo zakladateľov online platformy Hi,hi Guide.

[adinserter block=”18″]

Tom dodáva, že hoci sprievodcovia nepotrebujú licencie či vzdelanie v oblasti turizmu, ich profily skúmajú dôkladne. V konečnom dôsledku však kvalitu sprievodcov ľahko zistíte podľa hodnotení a spätných väzieb turistov.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sprievodcom na Hi,hi Guide môže byť ktokoľvek. Osobne si však myslím, že vytvoriť na mieru šitú prehliadku si vyžaduje ešte väčšiu dávku kreativity, flexibility a prehľadu ako pri bežných sprievodcoch.

V zásade, každý miestny obyvateľ sa môže stať sprievodcom.

nový startup Hi,hi GuideAko to funguje

Hi,hi Guide má aktuálne viac ako 2000 registrovaných sprievodcov v 33 krajinách a 48 mestách sveta. Prevažne ide o mestá Európy, ale nájdete tam už aj Bangkok, Bali, Kyoto či Kapské mesto a postupne pribúdajú ďalšie populárne destinácie. Sprievodcovia si účtujú 10 – 40 eur na hodinu. Oplatí sa to využiť, najmä ak cestujete ako skupinka dvoch alebo viacerých osôb. Proces rezervovania sprievodcu je veľmi jednoduchý. Na stránke Hi,hi Guide zadáte destináciu (mesto), prezriete si profily sprievodcov, pošlete všeobecnú žiadosť, aby ste zistili, kto je dostupný. Miestny potenciálny sprievodca vám zašle ponuku. Následne si vytvoríte zoznam sprievodcov a vyberiete si toho, ktorý vám najviac vyhovuje.

Cestovateľ by mal mať možnosť vybrať si sprievodcu podľa svojich preferencií.

[adinserter block=”24″]

Hlavné výhody Hi,hi Guide

Súkromie

Na prehliadke mestom sa nebudete vláčiť so skupinou 20-30 ľudí. Budete tam iba vy, môžete sa viac pýtať, viac sa dozviete a celú prehliadku to urýchli. „Unikátny na týchto prehliadkach je najmä pocit blízkosti a ľudskosti, ktorý umožňuje práve skutočnosť, že prehliadky sú súkromné,“ hovorí sám spoluzakladateľ Tom.

Platba za hodinu

Výhodná je aj cena určená na hodinu. Neplatíte teda za osobu, ale za sprievodcove služby na hodinu. Oplatí sa to však iba, ak ste viacerí. Ak ste sólo cestovateľ, v tom prípade určite odporúčam vyskúšať radšej free tour, pri ktorej dávate sprievodcovi dobrovoľný príspevok.

Unikátny je najmä pocit blízkosti a ľudskosti.

Šanca pre miestnych

Aj keď niekto nemá vzdelanie v turizme, predsa môže byť miestnym nadšencom, ktorý má čo ponúknuť a porozprávať návštevníkom. „Cestovateľ by mal mať možnosť vybrať si sprievodcu podľa svojich preferencií a každý by mať možnosť vyrozprávať príbeh svojho mesta,“ tak znela prvotná myšlienka projektu. Pre miestnych je to navyše šanca stretnúť sa s cudzími kultúrami, pokecať s cestovateľmi bez toho, aby museli vycestovať.

Výber podľa svojho gusta

Za najväčšie plus Hi,hi guide považujem to, že výberom toho správneho sprievodcu si môžete prehliadku výborne prispôsobiť svojim vlastným záujmom. Na čo by som napríklad strácala čas zastávkami, ktoré sa týkajú príbehu Harryho Pottera, keď som knihu nikdy nečítala, za to ma zaujímajú pikošky z histórie či miestne gurmánske špeciality a najlepšie panoramatické výhľady? Vďaka Hi,hi Guide sa vyhnete turistickým pasciam a zbytočným zachádzkam.

sprievodca Hi,hi GuideJe pravda, že sprievodcovia v zásade nie sú vyškolení, a teda nie je možné odkontrolovať správnosť a relatívnu objektívnosť obsahu ich prehliadky. Ak však natrafíte na nadšenca s podobnými záujmami ako máte vy (fotografia, dejiny, kuchyňa, umenie), môžete zažiť naozaj unikátnu a veľmi obohacujúcu prehliadku mesta.

Tak čo? Idete do toho? Svojho budúceho, na mieru šitého sprievodcu, môžete hľadať na stránke Hi,hi Guide.

Zaujala vás skôr myšlienka free tour? Viac sa dozviete v článku Free tour nie je zadarmo.

A keď cestujete, nezabudnite si zapnúť VPN! Čože? Vy ešte nemáte VPN? Neotáľajte a prečítajte si viac o tejto službe a o bezpečnom surfovaní na internete.

Hľadáte šikovné cestovateľské pomôcky? Stiahnite si ZADARMO môj e-book s názvom 22 super produktov na cestovanie a nechajte sa inšpirovať mojimi tipmi na produkty, ktoré mi cestovanie výrazne uľahčujú a spríjemňujú.

5

Zatiaľ žiadne komentáre.

Máte otázku alebo komentár?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *