Unikátne trhovisko, cez ktoré prechádza vlak

Autor:

Trh Maeklong je jednou z najpopulárnejších atrakcií v okolí Bangkoku. Ide o autentické thajské trhovisko, cez ktoré prechádza vlak niekoľkokrát denne. Predavači majú svoje stánky s ovocím, zeleninou, rybami, chobotničkami či sladkosťami porozkladané okolo koľajníc. Keď vlak práve neprechádza cez trhovisko, koľajnice slúžia v podstate ako chodník pomedzi stánkami.

Tesne predtým, ako príde vlak, predavači zdvihnú plachty svojich stánkov a turisti nastavujú fotoaparáty. Postavte sa ku koľajniciam a zažite zvláštny pocit, ako vlak prejde pol metra od vášho tela.

Hľadáte šikovné cestovateľské pomôcky? Stiahnite si ZADARMO môj e-book s názvom 22 super produktov na cestovanie a nechajte sa inšpirovať mojimi tipmi na produkty, ktoré mi cestovanie výrazne uľahčujú a spríjemňujú.

Ako sa tam dostať?

Trh Maeklong sa nachádza asi 80 km juhozápadne od centra Bangkoku, v obci Samut Songkhram (mapa). Návštevu trhu zvládnete v rámci jednodenného výletu, pričom navštíviť môžete aj neďaleký ikonický plávajúci trh Apmhawa (ten však funguje iba cez víkendy).

Máte dve možnosti dopravy:

  • Taxík: Pýtať si od vás môžu okolo 2000 THB. Táto forma dopravy sa oplatí, ak ste štyria a chcete tam byť rýchlejšie.
  • Minivan: Odchádza z južnej autobusovej stanice – Sai Tai Mai (mapa), lístok stojí 60 THB a cesta trvá približne 1 hodinu. Na stanicu Sai Tai Mai sa dostanete taxíkom, uberom alebo mestskou dopravou (napr. autobusovou linkou č. 511, ktorá má zastávku aj v blízkosti známej Kao San Road). Minivany odchádzajú aj zo severnej autobusovej stanice – Mo Chit (mapa), lístok stojí 90 THB a cesta trvá približne 1,5 hodiny.

V poobedňajšej dopravnej špičke však môže cesta trvať oveľa dlhšie, pokojne aj 2-3 hodiny. Je preto lepšie vyraziť ráno.

Naspäť z trhu Maeklong sa dostanete z miestnej autobusovej stanice v Samut Songkhram (mapa) minivanom za 60 THB. Je možné, že od vás budú pýtať viac (70-90 THB), ale cena je 60 THB aj pre miestnych, takže trvajte na tejto sume.

Kedy prechádza vlak cez trhovisko?

Vlak prechádza cez trhovisko Maeklong každý deň štyrikrát denne v jednom smere. Keďže ide o konečnú zastávku vlaku, zo stanice musí potom logicky aj vyjsť. Dohromady za jeden deň tak prejde cez trhovisko osemkrát v týchto časoch:

Harmonogram príchodu/odchodu vlaku v roku 2018:

Príchody: 8.30, 11.10, 14.30, 17.40 (posledný vlak)

Odchody: 6.20 (prvý vlak), 9.00, 11.30, 15.30

Je dobré prísť na trhovisko ku koľajniciam 15 minút pred príchodom vlaku. Ak vlak prepásnete, budete musieť čakať ďalšie dve hodiny.

trhovisko, cez ktoré prechádza vlak

Harmonogram v roku 2018

trhovisko, cez ktoré prechádza vlak

trhovisko, cez ktoré prechádza vlak

trhovisko, cez ktoré prechádza vlak

trhovisko, cez ktoré prechádza vlak

Trh je aj sám osebe pestrý, rušný a živý. Koľajnice a vlak ho navyše robia miestom, ktoré si podľa mňa nesmiete nechať ujsť, keď ste v Bangkoku.

 

[adinserter block=”10″] Na svoju aktuálnu cestu po Ázii som sa zbalila do:

[adinserter block=”11″]

Tento kufro-batoh je úžasný! Je pevný, praktický, má extra priehradku na laptop a je dostupný v mnohých pekných farbách. Ja mám tyrkysový. 😉

Chceli by ste aj vy zažiť trhovisko, cez ktoré prechádza vlak? Alebo ste tam už boli? Podeľte sa o svoje dojmy a zážitky!

Boli ste už v Thajsku a tiež ste si zamilovali thajské jedlo? Prečítajte si článok o kurze varenia v Thajsku a získajte recept na pad thai.

Chystáte sa k moru do Thajska, ale neviete na ktorý ostrov? Odporúčam Ko Phangan.

1

Zatiaľ žiadne komentáre.

Máte otázku alebo komentár?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *