Denník Babety

Autor:

Písanie denníka mi nikdy nešlo. Po pár týždňoch každý skončil ako poznámkový blok alebo mal iný tragický koniec. Tento denník však takáto tragická udalosť nikdy nepostihne, pretože on iba finguje, že je denníkom. Z času na čas odhalí kúsok z cestovateľského aj mimocestovateľského života jednej babety. Stručne a denníkovo.

Dobrý deň, patrím do kategórie…

Stalo sa akýmsi zvykom, že my ľudia sa radi zaraďujeme do kategórií. Bez toho sa niekomu ani nedokážeme predstaviť. Vyberieme si čo najreprezentatívnejšiu kategóriu, identifikujeme sa s ňou a potom ju omieľame dookola ako papagáj. Som pekár. Som mama troch detí. Som projektový manažér. Lekár. Fashion dizajnérka. Učiteľ, tréner, športovec, umelkyňa.

Na druhej strane, stále je to lepšie, ako keby sme sa predstavovali napríklad rodným číslom.

Vlastné meno nám dnes nestačí. Potrebujeme niečo iné, niečo, čo nás naozaj vystihuje. Jedna jediná vec. Ale preboha ktorá, keď som každú chvíľu niekým iným?

Mozaika malých veľkých vecí

Som Marta, ale aj Martuš, Martuška, Márti, Martha, Kostlivec, Ribaňa, Picur aj Pipíška. Píšem, ale nie som spisovateľka. Fotím, ale nie som fotografka. Som turistka alebo cestovateľka? Už nie som členkou folklórneho súboru, takže nie som už ani tanečnica. Sem-tam ešte kreslím a maľujem, ale nie som umelkyňa. Hrám na klavíri, ale nie som klaviristka. Teoreticky som právna historička, prakticky blogujúca prekladateľka. Meditujem, ale nie som mníška. Som dobrá a občas aj poriadne zlá. Som strelec s prejavom ryby, ohnivý tiger a katolícka budhistka.

Som širokospektrálna mozaika malých veľkých vecí. Mojím najväčším talentom je, že som priemerná v mimoriadne veľa veciach. Rýchlo sa učím, no neexcelujem v ničom.

[adinserter block=”23″]

Babeta išla do sveta

Aj do sveta som sa vybrala iba tak ledabolo. Ako taká rašmavá Babeta. Nič extra. Žiadna Harley-Davidsonka. Ale frčím si, som spoľahlivá a vždy dorazím, kam chcem.

O svojich cestách píšem a premietam. Podávam ďalej rady a tipy, ako sa dostať tam či onam, čo vidieť tu či tam. Podstatná je však nielen cieľová stanica, ale aj to, čo všetko pritom človek zažil.

Napokon cesta je cieľ, či ako sa to vraví.

Sem-tam sa preto podelím aj o komické, tragikomické, či úplne všedné epizódy z môjho života. Práve tie vás často najviac bavia (hovoria štatistické prostriedky na meranie vašich online chúťok), hoci neraz ani nesúvisia s cestovaním. A preto som sa rozhodla zmeniť stratégiu.

Nie, nevylúčim cestopisy. Pridám však zápisky, myšlienky, zážitky, farby, chute, zápachy z môjho každodenného života. Ak teda chcete, poďte a pozrite sa do denníka Babety. Možno v ňom nájdete viac paralel s vašimi vlastnými životmi ako si myslíte. Koniec koncov, pretĺkame sa predsa tým istým svetom. Všetci sme navzájom prepojení. Aj vy to cítite?

 

Hľadáte šikovné cestovateľské pomôcky? Stiahnite si ZADARMO môj e-book s názvom 22 super produktov na cestovanie a nechajte sa inšpirovať mojimi tipmi na produkty, ktoré mi cestovanie výrazne uľahčujú a spríjemňujú.

6

Zatiaľ žiadne komentáre.

Máte otázku alebo komentár?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *