Pozdrav svätému Petrovi

Autor:

Ak tento mesiac nedostanem infarkt, tak viem, že po zvyšok života som v bezpečí.

Ja neviem, čo som svätému Petrovi spravila predtým, než ma vypustil na toto pozemské ihrisko. Prečo je to v mojom živote vždy iba hore a iba dole. Z extrému do extrému. Hluché obdobie, keď o mňa ani pes nezakopne, všetky dvere sú predo mnou zavreté a prežívam ako ryba na súši alebo ako žeriav vyťahujúci nohy z lepkavej bažiny, odrazu vystrieda obdobie, keď mám chuť zastaviť planétu. Deje sa všetko. A naraz. C.H.A.O.S.

Teším sa a zároveň volám Save Our Souls. Volám na záchranu mojej extrémnej duše pri španielskych love songoch, ktoré mi robia psychickú podporu (či prípravu?) na to, čo ma čaká v najbližších mesiacoch, a pri sviečke, čo mi tu horí zakaždým, keď niečo píšem. Niekto si čarbe pri víne. Ej, zahráva sa s ohňom! Ja radšej zapaľujem sviece. Školiteľ BOZP spred pár dní by so mnou asi nesúhlasil, ale podľa mňa majú stále bezpečnejšie plamene ako ohne tekuté.

Ale o čom som to…? Ahá. Chaos. Vždy som to tak mala a predsa som si nezvykla. V biatlone fatalít, v paralelnej dvojkombinácii „rozchod + výpoveď“ som šampión. Keď už si rozbíjam život, prečo nie na totálku. Alebo naopak: nájdem si novú prácu a ešte sa aj (čoskoro) presťahujem do novej krajiny. I keď, pravda, teraz trochu predbieham udalosti. O tomto som vám ešte nestihla povedať. To bude tou zbesilou rýchlosťou, ktorú môj život naberá.

A do toho tieto čudné dni. Zase z toho podozrievam nejaké ezo-čáry-máry. Mimochodom, ak ste nečítali Ezostredu, teraz je ten správny čas. A ak sa v tom niekto vyzná, nech mi povie, či je normálne za 24 hodín:

  • nastúpiť na zlú električku, odviezť sa do… a meškať prvý deň v novej práci
  • zabudnúť doma kľúče aj kartičku (ktorá mimochodom aj tak nefunguje)
  • dostať odmietavé stanovisko vo veci, na ktorej ste makali mesiac ako fretka
  • zistiť, že máte chybný pas, ale žiadny čas vymeniť ho
  • pokaziť aj najprimitívnejšiu úlohu, ktorú vám zveria.

Ak ma teda neporazí a svätý Peter na sekundu láskavo spomalí zemeguľu, čoskoro vám snáď prezradím, kamže sa to chystám. Juj, ale sa už teším! Aspoň dačo pozitívne v tomto patetickom ezonáreku, všakže.

Ilustračný obrázok: Freepik.com

 

 

4

Zatiaľ žiadne komentáre.

Máte otázku alebo komentár?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *