Ezostreda

Autor:

12:12, 14:14, 17:17, 19:19

Dnes som vychytala hádam všetky magické dvojkombinácie. Sú len dve možnosti. Buď extrémne často pozerám na hodinky alebo je to nejaká vesmírna konšpirácia. Znamenie toho, že vo vesmíre je – ako sa v ezoliteratúre vraví – všetko v naprostom poriadku, lebo predsa „Boh ti zlomil srdce, aby zachránil tvoju dušu“ alebo moje obľúbené „všetko je ako má byť“.

Musím uznať, že vesmír má super zmysel pre humor. Keď máš naprd dni, mesiace, roky, on ti aj tak pravidelne podstrkuje tieto super nevýherné čísielka, aby tvoja ranka ako vranka bolela o trošku menej. Díky, vesmír.

Občas rozmýšľam, prečo nado mnou vkuse prší. Taký Travis veľmi dobre vie, o čom hovorím. Aj on sa predsa pýta, „Why does it always rain on me? Is it because I lied when I was seventeen?“ No tak to si veru nemal klamať, chlapče. Ja napríklad nikdy neklamem. Neviem to. Lož má u mňa nohy krátke ako špagetka. Povedala by som, že ako had, lebo ten nohy ani nemá, ale hady sú fuj-fuj, takže ich sem ťahať nebudem.

ezostreda

Ilustračný obrázok: Pikisuperstar/Freepik.com

Občas by sa pritom zišlo vedieť klamať. Nie veľmi, len tak trochu. Prispôsobiť si pravdu, povedzme. Jemne ju zamaskovať, prepúdrovať. Styling. Instafilter. Chápete… Ale ja ani to neviem. Zachádza to až tak ďaleko, že kvôli tomu sabotujem vlastné pohovory.

Nedávno ma na jeden zavolali. Všetko išlo super, až na to, že kdesi vnútri som cítila, že tú robotu vlastne nechcem. Zišla by sa ako soľ, ale nie je to úplne ono. A tak som to na záver grandiózne zaklincovala. Povedať potenciálnemu šéfovi, že vlastne ich noviny a podcasty ani nesledujete, a že niektoré rubriky sú úplne mimo vášho gusta, na to musíte mať poriadnu guráž alebo byť naprosto sprostý.

Ale počkať. Vesmír vraví, že všetko je tak, ako má byť. Fuhh, tak to mi odľahlo. Ešteže neviem klamať. Inak by som už pracovala na mieste, ktoré mi určite nie je súdené. Mame som sa cez whatsapp posťažovala, že zomriem chudobná ako Mozart. Ona na to: „ale slávna!“

Zatiaľ neviem, čo také by ma mohlo presláviť. Jedine môj špeciálny šampón a kondicionér 2v1: úprimnosť a hlúposť. Alebo to, že môj život bol jedna krásna dobrodružná tragikomédia.

5
Bez tagov 0 Komentárov 5

Zatiaľ žiadne komentáre.

Máte otázku alebo komentár?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *